Į ką reikėtų atkreipti dėmesį plaukiant elektrine banglente efoil?

7/30/20232 min read

Foil banglenčių (Efoil) sraigtinio banglentės sporto žavesys yra vienas iš įdomiausių ekstremaliųjų sportų. Banglenčių mėgėjai leidžia pučiantį jūros vėją ir mėgaujasi nežinoma ir nuostabia gamta. Ar Jūs taip pat norėtumėte išbandyti savo jėgas ant banglentės, bet nenorite ilgai mokytis? Ar norėtumėte judėti su bangom, bet nepasitiki, kad ji ateis? Ar galbūt atbaido aukštos technologijos reikalavimai, laikas ir vieta? Efoil banglentės puikiai pašalina šiuos kliūtis. EFoil turi banglentės viršuje, tačiau juda pirmyn dėl elektros variklio, pritvirtinto prie ilgo stulpo apačioje. Variklio įtaisas apima litio bateriją, tylųjį variklį ir vairą. Judėjimo greitį galima reguliuoti laisvai naudojant "Bluetooth" belaidį valdiklį rankoje: nuspaudus svirtį - pagreitėsite, o atleidus - sulėtinsite ir sustosite. Jums nebereikės vykti į paplūdimį ieškoti didžiulių bangų; net ramioje ežero ar upės vandenyje galėsite smagiai plaukioti.

Efoil banglentės yra lengvai valdomos, pradedančiųjų draugiškos, o į jūros bangas plaukti su jomis be abejo suteikia nepakartojamą malonumą. Tačiau, kaip ir kiekviena vandens sporto šaka, efoil taip pat turi tam tikrą pavojų ir reikalauja tam tikrų atsargumo priemonių.

Prieš pradėdami plaukioti, įsitikinkite, kad visi elektros jungtys yra visiškai prijungtos ir uždarytos. Susidūrimas su elektros jungtimi gali sukelti elektros šoką. Kai įlipate į vandenį, visada užtikrinkite, kad rankinis valdiklis būtų išjungtas, nešiodami banglentę. Jau esant vandenyje, pagrindinis saugaus plaukimo tikslas yra suprasti, kokia yra Jūsų efoil jėga. Tai galingas prietaisas su sukinėjančiu sraigtu, tad įsitikinkite, kad patogiai susiorientavote saugioje, aiškioje terpėje be plaukiančiųjų ir pradėkite nuo mažo greičio. Visada palaikykite 100 metrų atstumą nuo plaukiančiųjų. Užtikrinkite, kad neperstumtumėte rankenėlės iki galo ar per greitai valdydami galingą variklį. Nepaisant žmonių, venkite: plyškinės rifų; laivų krantinės; šiukšlių; smėlio kirminų; ženklų; gyvūnų. Visada išlaikykite savo kojas ar kitas kūno dalis atokiau nuo sraigtinio. Niekuomet nekilkite ant sraigtinio ar sparno vandenyje. Bet kada, kai baterija yra prijungta, niekada neturėtumėte leisti jokioms kūno dalims priartėti prie sraigtinio. Niekada neatsidarykite skydą, kai esate vandenyje. Net jei mechanizmai yra sandarioje būsenoje, vanduo gali patekti į skydą, ir jis neturėtų būti gerai drėgnas. Įsitikrinkite, kad jis yra sausas, prieš atsidarius skydą.

Laikykitės visų vietinių teisės aktų ir susipažinkite, kas yra privaloma, pavyzdžiui, saugos liemenės, zona be bangų ir t.t. Niekada keiskite baterijos vandenyje ar nejunkite ar išjunkite sistemos. Kai prarandate valdymą, pasinaudokite paskutine likusia balansa dalimi, kad sukurtumėte atstumą tarp savęs ir banglenčių. Visada, kai krentate, leiskite efoil banglentei ištrūkti ir plaukite atgal prie jos išjungdami rankinį valdiklį. Baigę plaukimą, įsitikrinkite, kad jūsų valdiklis yra išjungtas, prieš išeidami iš vandens.

Norint išbandyti elektrinę banglentę prieš ją įsigyjant, galite apsilankyti www.supway.lt nuomos centre. Tai puiki galimybė pažinti efoil pasaulį ir išbandyti jo galias saugioje aplinkoje prieš įsigyjant asmeninę elektrinę banglentę.